Do czego może posłużyć taśma samoprzylepna? Kilka niestandardowych zastosowań

Opublikowano 05.08.2021
Do czego może posłużyć taśma samoprzylepna? Kilka niestandardowych zastosowań

Możemy wyróżnić co najmniej kilka akcesoriów, bez których nie mogłoby funkcjonować żadne biuro. Oprócz długopisów, segregatorów czy notatników w każdym z nich znajduje się również taśma samoprzylepna. To przedmiot, który przydaje się nie tylko we wspomnianym biurze, ale również w każdym domu czy w szkole. Możemy wyróżnić kilka rodzajów taśm samoprzylepnych, a każdy z nich ma nieco inne zastosowanie. Do czego można ją wykorzystywać i jakie są jej nietypowe zastosowania?

Do czego można wykorzystać taśmę samoprzylepną w domu? 

Wszyscy znają oczywiste zastosowania taśmy samoprzylepnej. Jednak oprócz pakowania paczek przy pomocy taśm pakowych czy sklejania przypadkowo podartych dokumentów, można je stosować również w nietypowych sytuacjach. Mowa tutaj na przykład o zastosowaniu taśmy w domu. Może się ona przydać na przykład w sytuacji, w której szkło potłucze się w drobne kawałki. Aby się wówczas nie pokaleczyć, warto użyć taśmy klejącej, ponieważ szklane okruszki przylepią się do jej powierzchni. Wówczas nie trzeba dotykać ich dłonią, więc ryzyko skaleczenia się jest niewielkie.

Kolejnym, równie ciekawym pomysłem na zastosowanie taśmy w domu, jest zrobienie z niej lepu na muchy. Taki pomysł wydaje się nietypowy, jednak taśma dwustronnie klejąca może okazać się przydatna w okresie letnim, kiedy muchy są częstymi gośćmi w domu. Warto dodatkowo nasmarować ją na przykład miodem lub inną substancją, która zwabi owady – wówczas będzie jeszcze skuteczniejsza.

Co to są specjalistyczne taśmy samoprzylepne? 

Oprócz tradycyjnej taśmy samoprzylepnej możemy również wyróżnić jej specjalistyczne rodzaje, które można stosować w wielu sytuacjach. Mowa tutaj na przykład o taśmie klejącej izolacyjnej, która służy do zabezpieczania i oznaczania przewodów elektrycznych. Taśmy metalizowane są z kolei pokryte jednostronnie akrylową emulsją klejącą i można je wykorzystywać na przykład do łączenia i zabezpieczania materiałów izolacyjnych w urządzeniach wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych.

Kolejnym rodzajem taśmy samoprzylepnej jest taśma maskująca, którą można wykorzystywać podczas prac malarskich, ponieważ łatwo ją aplikować na powierzchniach o niesystematycznej linii. Zadaniem takiej taśmy jest przede wszystkim ochrona przed uszkodzeniami. Do tego taśma maskująca nie zostawia śladów po odklejeniu.

All rights reserved © 2021 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności