Do czego służy taśma elewacyjna? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Published 15.06.2021
Do czego służy taśma elewacyjna? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas prac elewacyjnych, oprócz farby oraz gruntu, niezbędna okazać się może taśma elewacyjna. Sprawdź w naszym wpisie, do czego służy oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Charakterystyka taśmy elewacyjnej

Taśmy elewacyjne produkowane są z polietylenu (PE) laminowanego syntetyczną tkaniną na bazie kauczuku naturalnego. Służą zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, a także są odporne na działanie promieni UV. Ze względu na ich idealną przyczepność, taśmy elewacyjne stosuje się je na chropowatych tynkach, nierównych lub gładkich powierzchniach ścian, kamieniach, cegłach, a nawet drewnie. Taśma elewacyjna ponadto gwarantuje efekt łagodnych przejść lub ostrych linii pomiędzy różnymi rodzajami tynku.

Oferowane przez nas taśmy elewacyjne nie zostawiają śladu kleju, dlatego mogą być stosowane podczas różnego rodzaju prac budowlanych, takich jak na przykład tynkowanie, podczas których służą do zabezpieczania powierzchni przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem. Służyć mogą również do odcinania kolorów i krawędzi poszczególnych powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy elewacyjnej?

Zaopatrując się w taśmę elewacyjna zweryfikuj, czy jest ona produktem wodoodpornym. Sprawdź jej kleistość, przyczepność oraz łatwość ręcznego odrywania. Równie istotne będzie to, czy tak samo dobrze przylegać będzie do różnego rodzaju powierzchni, na przykład drewna oraz kamienia. Powinna idealnie zaprowadzać się zarówno na powierzchniach chropowatych, jak i gładkich.

W zależności od rodzaju prowadzonych prac budowlanych zweryfikuj minimalne oraz maksymalne zakresy temperatur taśmy elewacyjnej. Oferowana przez nas pomarańczowa taśma elewacyjna przy zastosowaniu charakteryzuje się wytrzymałością na maksymalną temperaturę 30°C, minimalną – 10°C. Po zastosowaniu będzie wytrzymała w maksymalnej temperaturze 60°C i minimalnej -10°C. Oferowaną przez nas pomarańczową taśmę elewacyjną stosować można krótkotrwale natomiast w maksymalnej temperaturze 80°C i minimalnej -30°C.

All rights reserved © 2022 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności