Podajnik do taśmy samoprzylepnej – czy naprawdę ułatwi nam pracę? 

Published 02.04.2021
Podajnik do taśmy samoprzylepnej – czy naprawdę ułatwi nam pracę? 

Taśmy klejące to nieodłączny element zabezpieczania przesyłek. Za ich pomocą skleja się koperty z plikami dokumentów, jak i kartony o różnej wielkości. Choć ich zastosowanie jest powszechne w większości firm pakujących produkty do transportu, nie wszędzie stosuje się podajniki.

Taśmy klejące jako podstawa zabezpieczenia ładunku 

Produkty pakuje się na czas transportu z wielu powodów. Umieszczenie ich w kartonach z jednej strony ułatwia załadunek i rozładunek, a z drugiej zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. W kartonach zawiniętych taśmą pokłada się duże nadzieje. Jest to metoda tania, lecz niezwykle skuteczna. Proces pakowania przebiega dość szybko. Jednak w wielu firmach zapotrzebowanie na produkty jest tak duże, że tworzy się całe działy zajmujące się tylko pakowaniem i przygotowaniem towarów do wysyłki. Im szybciej przebiega cały proces, tym mniej osób jest do tego potrzebnych. Czy podajniki do taśm samoprzylepnych są niezbędne? Nie. Nie są potrzebne do tego, by pakować produkty. Czy ułatwiają pracę? Tak. Cały proces przebiega szybciej, co w dłuższej perspektywie przekłada się na lepsze osiągi.

Dlaczego podajnik jest tak wygodny w użyciu? 

Tradycyjne klejenie taśmą zaczyna się od znalezienia jej końca, który często się zasklepia. Następnie podczas procesu nakładania trzeba podtrzymywać jeden koniec i dociskać kolejne. Taśmę odcina się za pomocą nożyczek lub noża. Jeśli nie przyklei się jej do blatu, prawdopodobnie znowu się zasklepi i ponownie trzeba będzie szukać jej początku. Przy jednym kartonie nie ma to większego znaczenia, lecz pakowanie dzień w dzień wymaga minimalizacji narzędzi na blacie roboczym i eliminacji błędów opóźniających pracę. Cały proces klejenia można usprawnić za pomocą urządzeń ręcznych do aplikacji taśmy. Są one wyposażone w wygodne rączki, ostrza tnące i nakładki dociskowe. Po włożeniu taśmy do podajnika rozwija się jej początek i odpowiednio zakłada. Następnie cały proces wykonuje się jedną ręką, Taśma jest od razu dociskana do kartonu. Na końcu wykonuje się ruch, który błyskawicznie ją ścina. Końcówka pozostaje na nakładce, więc nie trzeba każdorazowo jej odklejać.

Niedroga, lecz skuteczna inwestycja 

Podajniki do taśm są to proste i tanie urządzenia. Ich zakup dla pracowników działu pakującego to dla większości przedsiębiorstw praktycznie niezauważalny koszt. Nie są to na tyle duże pieniądze, by zastanawiać się nad wartością takiej inwestycji. Firmy, które sprzedają dużo swoich produktów, zużywają ogromne ilości taśm. Muszą je mieć cały czas na zapasie, ponieważ nie da się na nich przyoszczędzić. Zmniejszenie zużycia poskutkuje niewłaściwym zabezpieczeniem w transporcie, co grozi zniszczeniem przesyłek. Zastosowanie podajników to sposób na tanie usprawnienie stanowisk pakujących, co w dłuższej perspektywie przekłada się na lepszą efektywność. Większa ilość wysłanych paczek zmniejsza opóźnienia, a w niektórych przypadkach także umożliwia zwiększenie produkcji.

All rights reserved © 2022 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności