Rodzaje i zastosowanie taśm opakowaniowych maszynowych

Opublikowano 16.02.2021
Rodzaje i zastosowanie taśm opakowaniowych maszynowych

W ostatnich latach lawinowo wzrasta wolumen sprzedaży przesyłkowej. Firmy przewozowe wymagają jednak, aby przesyłki były pakowane w odpowiedni sposób, by zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem. Pomagają w tym m.in. taśmy opakowaniowe, które bezwzględnie muszą cechować się odpowiednimi parametrami, głównie pod względem wytrzymałości. Jakie są rodzaje taśm opakowaniowych maszynowych oraz gdzie znajdują one zastosowanie?

Czym są taśmy opakowaniowe maszynowe?

Taśm tych używa się na automatycznych liniach pakujących, wyposażonych w przeznaczone stricte do tego celu maszyny. Takie linie cechują się dużą wydajnością, jednak jest ona gwarantowana tylko wtedy, gdy taśmy opakowaniowe maszynowe są odpowiednio przystosowane do tego zadania. Z tego też powodu muszą wyróżniać się wysoką początkową siłą klejenia, a także odpornością na rozerwanie.

Jakie są rodzaje taśm opakowaniowych maszynowych?

Wiemy już, kiedy stosuje się tego typu taśmy, okazuje się jednak, że na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów. Różnią się one jednak nie tylko kolorem, ale przede wszystkim tym, jaki typ kleju został w nich zastosowany. Wyróżnia się więc taśmy z klejem z:

  • kauczuku naturalnego (Solvent) – sprawdza się zwłaszcza w niskich temperaturach, choć wyróżnia się również dużą kleistością,
  • akrylu – charakteryzuje się wysoką przezroczystością nośnika oraz dobrą kleistością,
  • tzw. hot-melt – cechuje się dobrą kleistością oraz dużą przyczepnością, dzięki czemu ma bardzo uniwersalne zastosowanie.

Gdzie stosuje się maszynowe taśmy opakowaniowe?

Tego typu taśmy mają naprawdę szerokie zastosowanie, dlatego też można spotkać je w wielu branżach. Najczęściej zakupują je firmy zajmujące się działalnością wysyłkową na dużą skalę, choć widuje się je również w biurach oraz agencjach reklamowych.

Używają ich dodatkowo firmy pakujące swoje produkty w kartony, zanim trafią one do finalnych odbiorców lub po prostu do sklepów. Wszystko po to, aby dobrze zabezpieczyć artykuły podczas transportu.

Taśmy opakowaniowe maszynowe mają jak widać szczególne zastosowanie i tym samym cechują się określonymi parametrami pod względem wytrzymałości i trwałości. Jeśli interesuje Cię ich zakup, skontaktuj się z naszymi doradcami i wybierz dla siebie najlepszą ofertę.

All rights reserved © 2021 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności